Wycena tego jak szkolić z bhp we Wrocławiu - pierwsza pomoc

szkolenia bhp wrocław

Punkty pierwszej pomocy muszą być widoczne

Pracodawca ma obowiązek przeprowadzić szkolenia BHP nowym pracownikom. Przed rozpoczęciem wykonywania pracy, pracownik musi znać przepisy działające w miejscu pracy oraz zasady, których powinien przestrzegać. Pracownik

Wycena tego jak szkolić z bhp we Wrocławiu - pierwsza pomoc szkolenia bhp wrocław
zobowiązany jest z zapoznaniem się procedur i zasad. Szkolenie wstępne BHP składa się z instruktażu ogólnego i stanowiskowego, który przeprowadzany jest już przy stanowisku pracy. Wszyscy nowi pracownicy bez względu na rodzaj pracy muszą je przejść. Bez odbycia takiego szkolenia, pracownik nie może być dopuszczony do pracy, ponieważ musi poznać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. W skład szkolenia wchodzi Ppoż, czyli wiedza o ochronie przeciwpożarowej, która ma chronić życie i zdrowie wszystkich pracowników. Ważnym aspektem jest pierwsza pomoc. Pracodawca musi zapewnić pracownikom sprawnie funkcjonujący systemy pierwszej pomocy. Punkty pierwszej pomocy muszą być widoczne i łatwo dostępne. Dodatkowo w tych miejscach powinna być umieszczona apteczka i instrukcja pierwszej pomocy.


Jest to absolutnie niezbędna sprawa

Jako właściciel firmy, nawet tej niewielkiej i kilkuosobowej, sam stajesz się odpowiedzialni za ludzi, których zatrudniasz. Powinieneś zadbać o to, by zawsze mogli oni cieszyć się pełnym bezpieczeństwem. Zorganizuj najpierw ochronę ppoż, pamiętając, że wbrew pozorom nie ogranicza się ona wyłącznie do rozmieszczenia kilku gaśnic w budynku i umieszczenia ich w specjalnych pojemnikach za szklaną szybką. Twoi pracownicy sami muszą też wiedzieć, jak mogą zadbać o siebie i pozostałych ludzi pracujących w obiekcie. A taką wiedzę zagwarantują im wyłącznie profesjonalne szkolenia bhp.

Koniecznie przypilnuj więc tego, by każdy pracownik przeszedł przez takie szkolenie i je oczywiście ukończył. Jest to absolutnie niezbędna sprawa. Teoria to taka podstawa, ale pamiętaj, że równie ważna co ona jest praktyka. To pierwsza pomoc skupia się natomiast na praktycznych działaniach i uczy szybkiej reakcji w często trudnych sytuacjach. Na szkolenie z pierwszej pomocy też powinieneś wysłać wszystkich swoich pracowników.


Szkolenia bhp - bezpieczna inwestycja

Szkolenia bhp to obecnie rutyna w funkcjonowaniu wszelkich firm, szkół i innych placówek. Prawie zawsze obejmują przygotowanie przeciwpożarowe (ppoż). Uczestnicy poznają wówczas lub utrwalają w pamięci wszelkie symbole i znaki używane podczas procesu ewakuacji, a także oznaczenia produktów toksycznych, łatwopalnych i niebezpiecznych. Nieodłączna jest także pierwsza pomoc, pokazywana zazwyczaj krok po kroku przez ratowników medycznych. Czasem zdarza się, że uczestnicy są zdania, że już wszystko wiedzą i nie ma sensu przerabianie co roku tego samego. Nic bardziej mylnego, powtórka raz do roku jest absolutnym minimum z zakresu wiedzy, która ma służyć do ratowania zdrowia i życia w razie zagrożenia. W sytuacjach niebezpiecznych człowiek reaguje instynktownie i odruchowo. Jeżeli nie wejdą nam w nawyk pewne zachowania, okaże się, że w kryzysowej sytuacji w głowie zastaniemy pustkę. Z tego powodu kursy i szkolenia bhp są nie tylko obowiązkową inwestycją, ale i ułatwieniem i usprawnieniem codziennej pracy.


Jak wygląda wstęp do szkolenia BHP?

I szkolenia ppoż, i kursy bhp zawsze rozpoczynają się dłuższym wstępem. Ten etap skupia się głównie na opisywaniu podstawowych praw i obowiązków poszczególnych pracowników oraz ich pracodawcy. Następnie przechodzi się już do głównej części szkolenia. W tym momencie pracownik dostaje szereg praktycznych informacji na temat swojego miejsca pracy i dowiaduje się, jakie zagrożenia mogą na niego czyhać. Oczywiście jednocześnie szkolenia bhp dają mu szereg wskazówek i porad na temat tego, jak może sam zminimalizować to ryzyko wypadku i jak może zapewnić sobie samemu większe bezpieczeństwo. W tej części pojawia się również pierwsza pomoc, gdyż przy okazji podawania przykładów zagrożeń od razu mówi się o tym, jak im zaradzić, gdy już jakimś cudem do nich dojdzie. Każdy pracownik powinien potrafić udzielić pomocy osobie chorej lub rannej. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by zszywać zranionego pracownika na miejscu, ale każdy musi umieć zrobić podstawowy opatrunek czy np. wykonać sztuczne oddychanie.